Sort by

laura has logged 35 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Homework

Homework

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry