laura has logged 24 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Audience

Audience

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Betty Tells Her Story

Betty Tells Her Story

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Wanda

I Am Wanda

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Janie's Janie

Janie's Janie

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joyce at 34

Joyce at 34

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Yudie

Yudie

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clotheslines

Clotheslines

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry