• Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • A Better Life

    ★★★

  • A Heart in Winter

    ★★

  • My Sex Life... or How I Got Into an Argument

    ★★★★★

  • You Can Count on Me

    ★★★★

  • North Sea Hijack

    ★★★★

  • The Thomas Crown Affair

    ★★★½

  • Two-Minute Warning

    ★½

  • Dante's Peak

    ★★★½

  • Eureka

    ★★★½

  • Bound

    ★★★★½

  • Unleashed

    ★★½

  • Dobermann

    ★★½

  • Scorpio

    ★★★

  • The Last Seduction

    ★★★★

  • Red Riding: The Year of Our Lord 1983

    ★★★

  • Wisconsin Death Trip

    ★★★½

  • Red Riding: The Year of Our Lord 1980

    ★★★