RSS feed for Elbert
  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Becoming

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Black and Blue

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Mandela Effect

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Platform

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Crawl

    ★½

  • The Wretched

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Strange But True

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Crown Vic

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★