RSS feed for Elbert

Elbert has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Operative

The Operative

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eli

Eli

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Strange But True

Strange But True

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Replicas

Replicas

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry