RSS feed for elcadejo

elcadejo has logged 149 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jexi

Jexi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Primal

Primal

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Anna

Anna

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rojo

Rojo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hex

Hex

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Strange But True

Strange But True

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★½
Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Witches in the Woods

Witches in the Woods

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Holiday

Holiday

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Hustle

The Hustle

2019
×
Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
The Wedding Guest

The Wedding Guest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry