elcadejo has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Evil Things

Evil Things

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Queenpins

Queenpins

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Zone 414

Zone 414

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
18
211

211

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The Comedians

The Comedians

1967
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Ascendant

Ascendant

2021
×
★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Parallel

Parallel

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Trapped Daughter

Trapped Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Colony

The Colony

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Settlers

Settlers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The God Committee

The God Committee

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Out of Death

Out of Death

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Edit this entry