elcadejo has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Drought

Drought

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Danyka

Danyka

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Stay

The Stay

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Intuition

Intuition

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Dawn of the Beast

Dawn of the Beast

2021
×
★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Edit this entry