Sort by

elcadejo has logged 64 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Room 203

Room 203

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
A Party To Die For

A Party To Die For

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★½
Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Blaze

Blaze

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Old Man

Old Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
God's Country

God's Country

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
In Isolation

In Isolation

2022
×
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
End of the Road

End of the Road

2022
×
★½
Edit this entry  
07
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
I Came By

I Came By

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Me Time

Me Time

2022
×
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Moloch

Moloch

1999
×
★½
Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Last the Night

Last the Night

2022
×
½
Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Escape the Field

Escape the Field

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Real Charlie Chaplin

The Real Charlie Chaplin

2021
×
★★★★
Edit this entry