Sort by

Hunter has logged 359 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Winter

Edge of Winter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Manic

Manic

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspect Zero

Suspect Zero

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nancy

Nancy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scared Stiff (Oregon)

Scared Stiff (Oregon)

×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Quiet American

The Quiet American

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Margaret

Margaret

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King of New York

King of New York

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Score

High Score

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Say a Word

Don't Say a Word

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry