RSS feed for Hunter

Hunter has logged 29 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marnie

Marnie

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fearless

Fearless

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kelly's Heroes

Kelly's Heroes

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry