Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
See for Me

See for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★
Edit this entry  
25
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Terror, Sisters!

Terror, Sisters!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Intermission

Intermission

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry