RSS feed for Emma
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lazer Team 2

Lazer Team 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hampstead

Hampstead

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry