Sort by

Lester has logged 345 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Dark of the Valley

In the Dark of the Valley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Colbert Christmas: The Greatest Gift of All!

A Colbert Christmas: The Greatest Gift of All!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
DMX: Don't Try to Understand

DMX: Don't Try to Understand

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jagged

Jagged

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clerk

Clerk

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The United States of Insanity

The United States of Insanity

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Juggler

Night of the Juggler

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
An American Tail

An American Tail

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Rugrats Chanukah

A Rugrats Chanukah

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Oasis - Knebworth 1996

Oasis - Knebworth 1996

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry