• Turning Red

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • End of Contract

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Scenes from My Life

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Cuddle Weather

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★