Sort by

TANYA has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Equals

Equals

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
T is for Toilet

T is for Toilet

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry  
21
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry