RSS feed for electricurls
  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Suki

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Pure

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Burn

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Summer Night

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Skin

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Intruder

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Swiped

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Papi Chulo

    ★★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Mara

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • Boarding School

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Girl

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★½

  • The Legend of Cocaine Island

    ★★★

  • I Feel Pretty

    ★½

  • Alex Strangelove

    ★★