RSS feed for electricurls
  • The Lobster

    ★★★★

  • Paper Towns

    ★★½

  • Requirements to Be a Normal Person

    ★★★

  • Inside Out

  • Circle

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • McFarland, USA

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★½

  • Project Almanac

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Dope

    ★★★½

  • Chlorine

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Annie

    ★★½

  • Into the Woods

    ½

  • Legend Quest: The Legend of the Guanajuato Mummies

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Zombeavers

    ½

  • The Book of Life

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • If I Stay

    ★½

  • As Above, So Below

    ★★

  • Let's Be Cops

    ★★★

  • Unfriended

    ★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • The Way He Looks

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★½

  • Chef

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • The Guest

    ★★½

  • Mindscape

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • All Cheerleaders Die

  • Coherence

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • The To Do List

    ★★

  • Instructions Not Included

    ★★★½

  • The Internship

    ★★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★½

  • The Bling Ring

  • Borgman

    ★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★

  • Life of Pi

  • Milo

    ★½

  • Hannah Has a Ho-Phase

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • For a Good Time, Call...

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★

  • V/H/S

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Sinister

    ★★★

  • Project X

    ★★★

  • Young Adult

    ★★½

  • The Legend of the Weeping Woman

  • Hugo

    ★★★

  • Cyberbully

    ★★

  • Zindagi Na Milegi Dobara

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★

  • Drive

    ★★★★