Sort by

ELECTRICWIZARDx has logged 36 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Altered

Altered

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
The Ant Bully

The Ant Bully

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Gambling Man

The Gambling Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Brokenhearted

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Astro Boy

Astro Boy

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Doug Stanhope: The Dying of a Last Breed

Doug Stanhope: The Dying of a Last Breed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Star Virgin

Star Virgin

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Townes Van Zandt: Live in Amsterdam

Townes Van Zandt: Live in Amsterdam

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Houston 1988: A Private Concert

Houston 1988: A Private Concert

1989
×
Edit this entry  
16
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Daughters of Discipline

Daughters of Discipline

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
Edit this entry  
07
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
½
Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Edit this entry