RSS feed for Electronico6
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Fagara

    ★★★½

  • The White Storm 2: Drug Lords

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • First Love

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • A Home with a View

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Parque Mayer

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • Shadow

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★