RSS feed for Electronico6
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Tiger on the Beat

Tiger on the Beat

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
Martial Arts of Shaolin

Martial Arts of Shaolin

1986
×
★★
Edit this entry  
06
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Keep Your Hands Off Eizouken!

Keep Your Hands Off Eizouken!

2020
×
Edit this entry  
03
Rangeela

Rangeela

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★
Edit this entry  
01
The Private Eyes

The Private Eyes

1976
×
★★★
Edit this entry  
31
Deewaar

Deewaar

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Docks of New York

The Docks of New York

1928
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★
Edit this entry  
27
Kabhi Haan Kabhi Naa

Kabhi Haan Kabhi Naa

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
79 Springs

79 Springs

1969
×
Edit this entry  
26
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
The Last Command

The Last Command

1928
×
★★★★
Edit this entry  
25
Darr

Darr

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Underworld

Underworld

1927
×
★★
Edit this entry  
22
Tri-Star

Tri-Star

1996
×
★★
Edit this entry  
21
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tattooed Life

Tattooed Life

1965
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Rocking Horsemen

The Rocking Horsemen

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Sholay

Sholay

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lucky Guy

The Lucky Guy

1998
×
★★
Edit this entry  
16
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Blood Brothers

Blood Brothers

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lady Is the Boss

The Lady Is the Boss

1983
×
★★
Edit this entry  
11
He's a Woman, She's a Man

He's a Woman, She's a Man

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Gone with the Bullets

Gone with the Bullets

2014
×
★★
Edit this entry  
09
Nazar

Nazar

1990
×
★★
Edit this entry  
07
Uski Roti

Uski Roti

1970
×
★★★★
Edit this entry  
05
Aces Go Places

Aces Go Places

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
Visible Secret

Visible Secret

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Cat vs. Rat

Cat vs. Rat

1982
×
★★
Edit this entry  
02
Final Victory

Final Victory

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
The Owls

The Owls

2010
×
★★
Edit this entry  
30
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Martial Club

Martial Club

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
The New One-Armed Swordsman

The New One-Armed Swordsman

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
The House of 72 Tenants

The House of 72 Tenants

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Young Auntie

My Young Auntie

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Mack

Doctor Mack

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Boundless

Boundless

2013
×
Edit this entry  
24
Turn Left, Turn Right

Turn Left, Turn Right

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Three Crowns of the Sailor

Three Crowns of the Sailor

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taxi Hunter

Taxi Hunter

1993
×
★★
Edit this entry  
21
I Love Maria

I Love Maria

1988
×
★★
Edit this entry