RSS feed for Electronico6

Electronico6 has logged 32 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Exiled

Exiled

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
PTU

PTU

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
24 City

24 City

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Mission

The Mission

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★
Edit this entry  
23
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Election

Election

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The World

The World

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Unknown Pleasures

Unknown Pleasures

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Platform

Platform

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kyoto, My Mother's Place

Kyoto, My Mother's Place

1991
×
★★★½
Edit this entry