RSS feed for Electronico6
  • Roma

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Diamantino

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★

  • The Fifth Annual 'On Cinema' Oscar Special

  • Grass

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★

  • Mandy

  • The Post

  • All the Money in the World

  • Hanagatami

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • The Trial

  • Guardians of Martial Arts

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Outrage Coda

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Molly's Game

  • I, Tonya

  • The Death of Stalin

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Paradox

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • The Florida Project

  • Claire's Camera

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

  • Wonderstruck

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

  • Shock Wave

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Atomic Blonde

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast