Sort by

amaya has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Edit this entry  
24
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Runaway

Runaway

2010
×
Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
K-12

K-12

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
The Party

The Party

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry