• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

  • Luca

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Carrie

    ★★½

  • Her

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Philomena

    ★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Friends with Benefits

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Chalet Girl

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • (500) Days of Summer

    ★½

  • The Proposal

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • 17 Again

    ★★★

  • Confessions of a Shopaholic

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★