• DC League of Super-Pets

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Firestarter

    ★★

  • Escape the Field

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Memory

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Father Stu

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★½

  • A House on the Bayou

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★

  • Confined

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Outlier

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Phantom of the Open

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • My Son

    ★★★½

  • Inu-oh

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Karen

    ★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★