• Don't Look Up

    ★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Other Tom

    ★★★½

  • Mama, I'm Home

    ★★★★

  • Immaculate

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • My Night

    ★★★½

  • White Building

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Amira

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Girl Has Flown

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Calls

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★½

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • SanPa: Sins of the Savior

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★½

  • Your Honor

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Ethos

    ★★★½