• Our Father

    ★½

  • Crush

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Juice WRLD: Into the Abyss

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Maid

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Julia

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Ride the Eagle

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • The Blazing World

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★