Sort by
  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Bubble

    ★★½

  • We Met in Virtual Reality

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Revue Starlight: The Movie

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Burn the Witch

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★