Sort by

elgordito123 has logged 312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grumpy Christmas

Grumpy Christmas

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry