Sort by

elgordito123 has logged 26 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry