Sort by

elgordito123 has logged 30 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bosses

The Bosses

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Egg Rescue

An Egg Rescue

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Huevos: Little Rooster's Egg-Cellent Adventure

Huevos: Little Rooster's Egg-Cellent Adventure

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Infierno

El Infierno

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Egg and Chicken Movie

Another Egg and Chicken Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Movie of Eggs

A Movie of Eggs

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry