RSS feed for Eli

Eli has logged 14 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★★
Edit this entry  
22
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tricked: The Documentary

Tricked: The Documentary

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Hitman

Hitman

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Drop

The Drop

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Bobby

Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry