• Cruella

    ★★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Uncle Frank

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Rent

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Bumblebee

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • A Brother

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Purl

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Ibiza

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • McQueen

    ★★★★