Eli has logged 146 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie

Strawberry Shortcake: The Sweet Dreams Movie

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
State of Play: Trophy Kids

State of Play: Trophy Kids

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Real Boy

Real Boy

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zapped

Zapped

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fragments

Fragments

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demeanors

Demeanors

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Demeanors

Demeanors

2017
×
Read the review Edit this entry