• Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Press Play

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Bad Travelling

    ★★★½

  • Jackass 4.5

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Contractor

    ★★½

  • Soul of a Man

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • I don’t know where I’m going (but I’m glad that I’m here)

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • Dopesick

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Akakiri

    ★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★