Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse Of The Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse Of The Machine

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Three Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Belle

Belle

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry