Sort by

Eli has logged 44 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellhole

Hellhole

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ten Minutes of Silence for John Lennon

Ten Minutes of Silence for John Lennon

1980
×
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Dissonant

Dissonant

2010
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Étangs Noirs

Étangs Noirs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry