• Joker

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★★★★

  • Antiviral

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Orphan

    ★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • [REC]

    ★★★★

  • Chicken Little

    ★★★★★

  • Saw II

    ★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • The Devil's Rejects

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★½

  • Madagascar

    ★★★½

  • House of Wax

    ★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • The Room

    ★½

  • House of 1000 Corpses

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers

    ★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

  • A Bug's Life

    ★★★★★

  • Bride of Chucky

    ★★★★

  • Pi

    ★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Dumb and Dumber

    ★★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Mask

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★★★

  • Child's Play 3

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • They Live

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★★

  • Elvira, Mistress of the Dark

    ★★★★

  • Killer Klowns from Outer Space

    ★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • The Serpent and the Rainbow

    ★★★½

  • Brain Damage

    ★★★★★

  • Prince of Darkness

    ★★★★½

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Henry: Portrait of a Serial Killer

    ★★★★½

  • The Fly

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • Re-Animator

    ★★★★★

  • Day of the Dead

    ★★★★★