elias1026 has logged 45 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Small Time

Small Time

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kitchen

The Kitchen

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Milkshake

American Milkshake

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry