elias1026 has logged 39 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
10,000 BC

10,000 BC

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Whatever Works

Whatever Works

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moms' Night Out

Moms' Night Out

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rio

Rio

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Project X

Project X

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry