Elias has logged 35 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
11
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night

Last Night

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry