• Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Help

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½