EliBent1ey has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Final Quarter

The Final Quarter

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max

Mad Max

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry