Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★

  • The Last Movie Stars

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

    ½

  • Ms. Marvel

    ★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★

  • Frederick Douglass: In Five Speeches

  • The Batman

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Passing

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • Long Toast

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Stardust

    ½

  • Rebecca

    ½

  • The Good Lord Bird

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Barbie: Princess Adventure

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The High Note

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★