Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Close

Close

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Butterfly Vision

Butterfly Vision

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Tori and Lokita

Tori and Lokita

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two Types of People

Two Types of People

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Story of Women

Story of Women

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oink

Oink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry