Sort by

elif308 has logged 201 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
G.O.R.A.

G.O.R.A.

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prince

Prince

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sami Blood

Sami Blood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pirogue

The Pirogue

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
She, a Chinese

She, a Chinese

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
And Tomorrow the Entire World

And Tomorrow the Entire World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dancing Arabs

Dancing Arabs

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memory Box

Memory Box

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Exile

Exile

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Spells and All That

Love, Spells and All That

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Women Reply

Women Reply

1975
×
Read the review Edit this entry  
18
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry