The Way We Are

The Way We Are ½

bu ekibi bir araya getirdiniz ve başrol olarak berrak tüzünataç'ı mı seçtiniz ya? nerede oynasa berbat oyunculuğuyla projeyi batıran berrak hanım yine feci oyunculuğuyla filmi batırmış. 2-3 oyuncu haricinde diğerlerinin de pek bir farkı yok. filmdeki karakterlerin hiçbiri karakter değil, hepsi tipleme. karakterlerin ilişkilerinin hepsi çok sahte. filmin hikayesi inanılmaz demode. "kadın ve erkek yakın arkadaş olamaz", "kocasını serbest bırakan kadın kesin aldatılır", "ismi erkek ismi olan kadına aa ben seni erkek sanmıştım denmesi", "gruptaki en genç kişide ergen tripleri olması"... o kadar eski ve klişelerle ilerleyen bir senaryosu var ki nereden tutsan elinde kalıyor. filmin bir türlü bitmemesi, adeta birkaç sonu olması da bıktırdı. ayrıca ses kurgusu da çok kötüydü, izlerken resmen kulak tırmalıyordu.
melikşah altuntaş'ı takip ettiğim için bu filmin pr sürecini hatırlıyorum. haftalarca fotoğrafa, reklama boğmuşlardı her yeri. bu pr'ın inanılmaz altında kalan bir iş. maskeli kamera karşısında önüne gelene söverken kendi eşine dostuna hiçbir şey dememiş. ayrıca senaryo ekibinde kendisi varken, nasıl oldu da bu kadar karakter içinden hiçbiri lgbt+ birey olmadı? 2020 yılında bu kadar hetero bir hikaye izlemek çok sıkıcı değil mi melikşah bey?
filmin tek iyi yanı akdeniz estetiği ve hümeyra. film ekibi yatıp kalkıp hümeyra bu filmi kabul etti diye dua etsin. çekimler sırasında iyi bir tatil yapmışlar belli ki.