Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Majority

Majority

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Plastic Dream

Plastic Dream

2021
×
Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Time to Love

Time to Love

1965
×
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Speed

Speed

1994
×
Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Burning Days

Burning Days

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
Edit this entry  
20
Pardon

Pardon

2005
×
Edit this entry  
12
Wedding Association

Wedding Association

2013
×
Edit this entry  
08
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Cici

Cici

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Broker

Broker

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
23
Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

2005
×
Edit this entry  
20
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love, Deutschmarks and Death

Love, Deutschmarks and Death

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Me Time

Me Time

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Fear

Fear

1996
×
Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
Edit this entry  
14
Skies of Lebanon

Skies of Lebanon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Results

Results

2015
×
Edit this entry  
14
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
Edit this entry  
13
The Lodge

The Lodge

2019
×
Edit this entry  
13
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Edit this entry  
11
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Edit this entry  
07
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Between Two Worlds

Between Two Worlds

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry