RSS feed for Eli

Eli has watched 217 films produced in Spain.

  • My influences

    ★½

  • Correspondence

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Gunpowder Heart

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • A Thief's Daughter

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Liberté

    ★★★★½

  • My Mexican Bretzel

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Feedback

    ★★½

  • Watermelon Juice

    ★★★★½

  • The Golden Legend

    ★★★★½

  • Between Worlds

    ★½

  • Life Itself

  • Carmen and Lola

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Trote

    ★★★½

  • Those Who Desire

    ★★½

  • Julio Iglesias's House

    ★★★½

  • Down a Dark Hall

  • Roi Soleil

    ★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Mies On Scene. Barcelona in two acts

    ★★★★

  • Theatre of War

    ★★★

  • Matria

    ★★★★

  • Horta

    ★★★½

  • Afterwork

    ★★★

  • Cold Skin

  • Caronte

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Life and Nothing More

    ★★★★½

  • Zama

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★

  • Plus Ultra

    ★★★★½

  • Black Hollow Cage

    ★★★★½

  • A House in the Countryside

    ★★★★

  • A Journey

    ★★★★½

  • The Disinherited

    ★★★½

  • Skins

    ★★★½

  • Summer 1993

    ★★★★

  • Sister of Mine

    ★★★½

  • The I Mine

    ★★★★½

  • Fajr

    ★★★★½

  • A Farewell to All That

    ★★½

  • The Night of the Virgin

    ★★★½

  • Einstein-Rosen

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Colossal

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★★½

  • The Death of Louis XIV

    ★★★★

  • Timecode

    ★★★★½

  • Orogenesis

    ★★★★

  • Neither God Nor Santa María

    ★★★½

  • Birdboy: The Forgotten Children

    ★★★★

  • Evolution

    ★★★★

  • Dead Slow Ahead

    ★★★★½

  • Night Without Distance

    ★★★★½

  • Eat My Shit

  • General Report II: The New Abduction of Europe

    ★★★★½

  • Androids Dream

    ★★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Open Windows

  • Canis

    ★★★★½

  • Story of My Death

    ★★★★

  • The Future

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★★½

  • Coast of Death

    ★★★★½

  • Venice 70: Future Reloaded

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★½

  • Inside

    ★★★★

  • Gloria

    ★★★½